Ez egy különleges program, több szempontból is. Egyrészt nagyon szép helyre kalauzol minket, amelyhez hasonlót sokan még nem is láttak. Továbbá, ez a természeti tünemény évente mindössze néhány hétig érhető el, tavasszal, tehát nem pótolható bármikor.
Első nap
Délelőtt birtokba vesszük a kenuinkat, és vízre szállunk. A nap folyamán a Bodrog és a Tisza folyók között elterülő ártéren evezünk. A réteket elárasztja a hegyekből lezúduló víz, akár több méterrel is megemelkedik a szintje. Sokszor a legelők fölött, a fűzbokrok koronái között ringatózunk. Fontos tudni, hogy ez nem vadvíz, nem hömpölyög az áradat, hanem óriási tóként tárul elénk. Ha kisebb az áradás, akkor a szárazföldek közötti csatornákban van csak víz. Ilyenkor ezeket követve kell kacskaringózni a vadregényes, érintetlen tájon. A vízi utakat fák szegélyezik, a csendes öblökben növények virágzanak, békák, teknősök sütkéreznek, a szoborszerű, kiszáradt fákon pedig madarak pihennek. Sok különlegességet láthatunk, szemünk elé kerülhet akár réti sas, barna kánya, fekete gólya is - mind ritka, védett faj. Kócsagok, gémek, kormoránok, szerkők, fehér gólyák nagyobb számban is előfordulnak. Evezés közben távolabb láthatjuk a Világörökség listás Tokaj Hegyalját, az Északi-középhegység magaslatait, közelről pedig a mocsári nőszirom, sulyom, fehér tündérrózsa és a vízitök példányait is.
A hangulat nagyon nyugodt, teljesen átjár minket a természet, a csend, a növények zöldjének és a víz kékjének harmóniája. Teljesen kikapcsol, felüdít.
Az este folyamán közös bográcsozással teremthetjük elő a vacsorát, vagy igény szerint étterembe is mehet a csapat.
Második nap
A mai napon ugyancsak az ártéren kezdünk, de más területeket érintünk. A Balota-tó egy hatalmas holtág, melyen burjánzik az élővilág. Vízi növények sokasága zöldell, hófehér kócsagok reppennek fel, szitakötők manővereznek körülöttünk. A holtágról egy szinte észrevehetetlen kijáraton egy csatornába mehetünk, amelyen keresztül kijutunk az élő Bodrogra. Itt egy kis szerencsével akár jégmadarat is láthatunk, és végre alig kell evezni, hiszen a sodrás segít visszajutni a kikötőbe.
A kenutúra hossza a csapat erőnlététől és érdeklődésétől függ, bármikor vissza lehet fordulni. Amennyiben a gyerekeket leköti a termés
zet, többször érdemes megállni, mesélni.
Fontos: szakvezető igényelhető a kirándulásra.
A vízreszállás kötelező kelléke a mentőmellény, amelyet biztosítunk.
Nagykorúaknak elérhető tokaji pincelátogatás is, ahol megismerkedhetnek a hegyaljai bor készítésének fortélyaival, a hagyományos szőlőfajtákkal, megtudhatjuk, mi a fordítás, a máslás, mitől ’puttonyos’ az aszú, és hány literes a gönci hordó. Természetesen kis kóstoló is rendelhető.
Választható: kedvezőtlenebb időjárás esetén szép kirándulást lehet tenni a Kopasz-hegyre, amely Tokaj fölött magasodik.